خرد کردن فواره میلیون لس آنجلس آشپزخانه

خرد کردن: فواره میلیون لس آنجلس آشپزخانه لس آنجلس آشپزخانه آنجلینا جولی آنجلینا جولی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اگر عنوان تولید ملی سامان یابد ثروت کشور زیاد کردن می‌یابد / لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم استفاده صحیح از منابع مالی در نظام مدیریتی کشور تاکید کرد.

اگر عنوان تولید ملی سامان یابد ثروت کشور زیاد کردن می‌یابد / لاریجانی

لاریجانی :اگر عنوان تولید ملی سامان یابد ثروت کشور زیاد کردن می یابد

عبارات مهم : آموزش

رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم استفاده صحیح از منابع مالی در نظام مدیریتی کشور تاکید کرد.

به گزارش ایسنا؛ علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده پیش از ظهر امروز (دوشنبه، 11 اردیبهشت ماه) در نشست صمیمی با جمعی از فرهنگیان استان قم با تبریک اعیاد شعبانیه و هفته معلم گفت: گره خوردن نام معلمان کشور با شهید مطهری که شخصیتی ممتاز بوده است یک فضل است.

اگر عنوان تولید ملی سامان یابد ثروت کشور زیاد کردن می‌یابد / لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهید مطهری تئوری پرداز انقلاب اسلامی است و در زمینه های متفاوت و ارتقای فکری دارای نظریه های منسجم هست، البته همه نظریات این شخصیت بزرگ به طور کامل محقق نشده هست، شهید مطهری در زمینه عدالت نظریه مبسوطی دارد که به آموزش ارتباط دارد.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: باید نظام منسجمی در پرسشها اقتصاد، فرهنگ و امور آموزشی پایه کار قرار بگیرد و امیدوارم در آینده به این مباحث زیاد پیگیری شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم استفاده صحیح از منابع مالی در نظام مدیریتی کشور تاکید کرد.

لاریجانی گفت: از نظراتی که در این نشست از سوی معلمان و مدیران مناطق متفاوت استان قم مطرح می شود، استفاده می شود و همچنین توصیه می کنم این عنوان در کشور باب شود تا از نظرات افراد موثر در شهرها و روستاها استفاده شود.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت نیروهای مومن کشور افزود: باید مراکز تولیدی در کشور فعال شود و تناوب اقتصادی روستاها رونق یابد و مقام معظم رهبری نیز روی اشتغال زایی تاکید دارند، بنابراین باید شرایط انجام این مهم فراهم شود.

لاریجانی با اشاره به آسیب های حاشیه نشینی گفت: دولت لایحه ای را جهت استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی جهت اشغال زایی روستاییان ارائه کرده که البته باید این عنوان کامل شود.

اگر عنوان تولید ملی سامان یابد ثروت کشور زیاد کردن می‌یابد / لاریجانی

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس سرشماری های سال 95 حدود 25 درصد از جمعیت کشور در روستاها ساکن هستند که این بیانگر وجود عارضه اقتصادی در روستاهاست.

لاریجانی گفت: نباید در کشور فرهنگی ایجاد شود که حتما اشتغال زایی مشروط به استخدام در دستگاه های دولتی باشد بنابراین باید به عنوان کارآفرینی توجه شود و در این رابطه بسترسازی صورت گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم استفاده صحیح از منابع مالی در نظام مدیریتی کشور تاکید کرد.

وی ادامه داد: کلنگ زنی های پروژه ها باید به نحوی باشد که منابع از ابتدا در نظر گرفته شده است باشد به علت اینکه در حال حاضر 550 هزار میلیارد تومان ارزش پروژه های نیمه تمام کلنگ زده است.

وی افزود: تصور اینکه اگر کلنگ یک پروژه زده شود آن پروژه به اتمام می رسد، صحیح نیست به علت اینکه اگر پروژه ای در وقت معقول افتتاح نشود، هدررفت منابع صورت می گیرد و این مباحث هشداری است جهت نظام مدیریتی کشور که از منابع به صورت صحیح استفاده کنند.

اگر عنوان تولید ملی سامان یابد ثروت کشور زیاد کردن می‌یابد / لاریجانی

لاریجانی با بیان اینکه کمک های مورد نیاز جهت برطرف پرسشها آموزشی استان قم صورت خواهد گرفت، افزود: معلمان و اساتید کشور باید با جهت گیری روشن کار کنند البته سند تحول آموزش و پرورش از نکات خوبی برخوردار است که باید به آن توجه شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مهم تربیت نیروهای انقلابی و متدین در مدارس کشور افزود: شرایط اقتصادی کشور پیچیده است و بخشی از پرسشها اقتصادی به میزان درآمدهای دولت ارتباط دارد.

وی ادامه داد: جمعی از بازنشستگان آموزش و پرورش طی ماه های گذشته از پایین بودن حقوق هایشان گلایه داشتند و در این رابطه تلاش شد تا در برنامه ششم زمینه متناسب شدن حقوق بازنشستگان با شاغلین فراهم شود و همچنین حقوق های تا سقف دو میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف شوند، ولی توصیه این است که اقتصاد کشور باید ثروت زا شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر هر سال حدود 50 هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت می شود، ولی آیا این امکان با منابع مالی محدود وجود دارد که دولت یارانه ها را تا 3 برابر زیاد کردن دهد؟ میزان بودجه جاری کشور 330 هزار میلیارد تومان و میزان بودجه عمرانی 50 هزار میلیارد تومان است این در حالی است که 50 الی 60 هزار میلیارد تومان از این منابع از راه فروش اوراق همکاری حاصل می شود که این مباحث بیانگر این است که منابع مالی کشور کافی نیست.

لاریجانی در ادامه افزود: با تمام کارها انجام شده است بودجه مذکور محقق شده است هست، بنابراین راه علاج اقتصاد کشور کارآفرینی و تربیت افراد مبتکر است به علت اینکه اگر عنوان تولید ملی سامان یابد ثروت کشور زیاد کردن می یابد.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: در آینده کارآفرینان و صاحبان حرفه موفق خواهند شد و زمانی مدارک دانشگاهی جهت کشور بافایده است که آموزش ها متناسب با نیاز بازار کار باشد.

وی افزود: اتکاء به دولت در تمامی زمینه ها فرهنگ صحیحی نیست، بنابراین باید دولت ها کوچک و چابک باشد و خرج زیادی نداشته باشد تا منابع مالی جهت بودجه های عمرانی کفایت کند بنابراین باید انتظارات از دولت ها در سطح اعمال نظارت و انجام امور هماهنگی باشد.

لاریجانی افزود: نباید دولت ها در اقتصاد رقیب مردم باشند به علت اینکه با این کار استعدادهای کشور شکوفا نمی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در آخر یادآور شد: با وجود دشمنی ها علیه نظام جمهوری اسلامی، با همبستگی ملت می توان از ظرفیت ها و منابع کشور استفاده کرد و اقتصاد کشور را شکوفا کرد.

بر اساس این گزارش، در این مراسم نجفی معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش، صادقی استاندار قم، شیخ الاسلام مدیر کل آموزش و پرورش استان قم و مسئولان استانی حضور داشتند.

واژه های کلیدی: آموزش | منابع | اسلامی | آموزشی | استفاده | لاریجانی | علی لاریجانی | انقلاب اسلامی | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs