خرد کردن فواره میلیون لس آنجلس آشپزخانه

خرد کردن: فواره میلیون لس آنجلس آشپزخانه لس آنجلس آشپزخانه آنجلینا جولی آنجلینا جولی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ناگفته‌های جان کری از لابی‌ها علیه کشور عزیزمان ایران

همزمان با شدت یافتن سیاست‌های ضدایرانی دولت تازه واشنگتن در قبال تهران، دو تن از دیپلمات‌های پیشین ایالات متحده آمریکا به دونالد ترامپ در رابطه با سیاست‌های ضدا

ناگفته‌های جان کری از لابی‌ها علیه کشور عزیزمان ایران

ناگفته های جان کری از لابی ها علیه ایران

عبارات مهم : ایران

همزمان با شدت یافتن سیاست های ضدایرانی دولت تازه واشنگتن در قبال تهران، دو تن از دیپلمات های پیشین ایالات متحده آمریکا به دونالد ترامپ در رابطه با سیاست های ضدایرانی اش و خطر بروز جنگ در منطقه هشدار دادند. جان کری، وزیر خارجه دولت باراک اوباما و از اشخاص کلیدی در به ثمر رسیدن مذاکرات هسته ای کشور عزیزمان ایران با گروه 1+5 ضمن تاکید بر پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهداتش بر اساس برجام به بیان ناگفته هایی از لابی ها علیه کشور عزیزمان ایران پیش از مذاکرات هسته ای پرداخت و یادآور شد که پیش از مذاکرات «خطر جنگ با ایران» بسیار پررنگ بود.

به گزارش دنیای اقتصاد، جان کری با یادآوری مساله هسته ای کشور عزیزمان ایران و اینکه بعضی از رهبران کشورهای منطقه، تنها راه را بمباران کشور عزیزمان ایران می دانستند، تاکید کرد: «رهبران کشورهای منطقه به من و باراک اوباما مدیر جمهوری وقت می گفتند که باید کشور عزیزمان ایران را بمباران کنید.» همچنین جک سالیوان، صورت تاثیرگذار پشت پرده حزب دموکرات نیز در سخنانی گفته است که خطر بروز جنگ در خلیج فارس و تقابل نظامی آمریکا با کشور عزیزمان ایران جدی تر از خطر وقوع یک درگیری با کره شمالی هست.

ناگفته‌های جان کری از لابی‌ها علیه کشور عزیزمان ایران

همزمان وزیر امورخارجه آلمان نیز از امکان وقوع جنگ در خلیج فارس ابراز نگرانی کرده هست. این در حالی است که روز گذشته جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، کشور عزیزمان ایران را به همراه چین، روسیه و کره شمالی و شرکت های افراط گرا به عنوان یکی از چالش های مهم آمریکا معرفی کرد و گفت: « ارتش آمریکا نیازمند فهرست متوازنی از ظرفیت های پیشرفته جهت عملکرد قاطعانه در عملیات های نظامی است.» همزمان سنای آمریکا نیز چندی است تحریم های جدیدی را به بهانه پرسشها موشکی در دستور کار قرار داده است که مقامات کشور عزیزمان ایران تصویب چنین تحریم هایی را مغایر با روح برجام می دانند.

تاکید غرب بر پایبندی ایران

روز گذشته محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، جان کری وزیر امور خارجه پیشین ایالات متحده و فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در مذاکرات هسته ای کشور عزیزمان ایران نقش پررنگی داشتند، به همراه وزیران خارجه اندونزی و نروژ در نشستی خبری پیش از نشست اسلو حاضر شدند. اسلو فروم به عنوان یک نشست هم اندیشی بین المللی با گردهم آوری میانجیگران، بازیگران و تصمیم گیران ارشد بین المللی فضا را جهت گفت وگوهای غیررسمی و تبادل نظر و تجربه جهت تبیین چالش های فرارو و دستیابی به راه حل مناسب جهت آنها براساس مدل چتم هاوس فراهم می کند.

همزمان با شدت یافتن سیاست‌های ضدایرانی دولت تازه واشنگتن در قبال تهران، دو تن از دیپلمات‌های پیشین ایالات متحده آمریکا به دونالد ترامپ در رابطه با سیاست‌های ضدا

جان کری در این نشست در مورد استمرار توافق هسته ای و اهمیت رسیدن به آن با کشور عزیزمان ایران صحبت کرد که فدریکا موگرینی نیز در تکمیل صحبت های وی بیانات مهمی را بیان کرد.موگرینی در تایید سخنان جان کری در عنوان پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام گفت: «ما همین چند هفته پیش شاهد چندمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی بودیم که تایید کرد کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود در برجام پایبند هست.

بنا بر این ما در نخستین قدم بر این مساله که غیر ممکن است با کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای برسیم، غلبه کردیم و در مرحله بعد هم بر بدگمانی هایی که می گفتند این توافق هسته ای به آخر نخواهد رسید، غلبه کردیم.» او ادامه داد: «حالا که در آستانه رسیدن به سال دوم حصول برجام هستیم، آژانس بین المللی انرژی اتمی در ششمین گزارش جامع خود تایید می کند که کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای پایبند است ولی در هر حالتی (در هر شرایطی که اتفاق بیفتد) اتحادیه اروپا تضمین می کند توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران دوام خواهد داشت.»موگرینی همچنین گفت: «همه ما به این توافق هسته ای پایبند هستیم و این توافق متعلق به یک کشور نیست.

این توافق متعلق به جامعه جهانی است و تا زمانی که مربوط به اتحادیه اروپا باشد ما تمام تلاش خود را می کنیم که مطمئن شویم توافق اجرایی شده است و در حال اجرا است.» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه گفت که اطمینان دارد آمریکا به برنامه جامع اقدام یکسان پایبند خواهد ماند، هرچند که اظهاراتی خلاف آن بیان می کند. موگرینی تاکید کرد:«سیاست ما جهت تعامل با کشور عزیزمان ایران ادامه خواهد داشت.»

ناگفته‌های جان کری از لابی‌ها علیه کشور عزیزمان ایران

راه حل نظامی جهت بحران ها وجود ندارد

همزمان جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکا نیز بر پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهداتش تاکید کرد و گفت که از این رو همه طرف ها باید به تعهدات خود در برجام عمل کنند. به گزارش «ایرنا» جان کری در سخنانی که روز گذشته در حاشیه نشست اسلو بیان کرد، افزود: «ما بحران های زیادی در دنیا داریم که نشان می دهد هیچ نوع راه حل نظامی جهت اینها وجود ندارد.» کری تاکید کرد: «تنها راه جلوگیری از تنش ها این است که این راه حل ها را هدایت کنیم که در این اجلاس می خواهیم همین کار را کنیم.»

همزمان با شدت یافتن سیاست‌های ضدایرانی دولت تازه واشنگتن در قبال تهران، دو تن از دیپلمات‌های پیشین ایالات متحده آمریکا به دونالد ترامپ در رابطه با سیاست‌های ضدا

وزیر خارجه پیشین آمریکا با یادآوری مساله هسته ای کشور عزیزمان ایران و اینکه بعضی از رهبران کشورهای منطقه، تنها راه را بمباران کشور عزیزمان ایران می دانستند، ادامه داد: «رهبران کشورهای منطقه به من و باراک اوباما مدیر جمهوری وقت می گفتند که باید کشور عزیزمان ایران را بمباران کنید.» به گفته این دیپلمات سابق آمریکایی تا پیش از رسیدن به توافق هسته ای به سمت یک تنش بسیار جدی با کشور عزیزمان ایران حرکت می کردند ولی آنها در برابر همه تحرکات یک مسیر متفاوت را اتخاذ کردند.

این مقام سابق وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: «کشوری که در دانش و فناوری در تناوب هسته ای به پیشرفت های شایانی رسیده هست؛ به شکل به میل خود تصمیم می گیرد گزینه های خود را کنار بگذارد و احتمال استفاده از تسلیحات هسته ای را هم در هر زمانی به صفر برساند.» همچنین براساس اخباری که انتشار یافته است فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نامه ای را درخصوص اجرای برجام از ظریف، وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران دریافت کرده هست. به گزارش «ایسنا» موگرینی به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک، این نامه را با همه اعضای 1+5 به اشتراک گذاشته هست. یک منبع در اتحادیه اروپا گفت که اتحادیه اروپا از همه طرف ها انتظار دارد تا به طور کامل به تعهداتشان پایبند باشند.

ناگفته‌های جان کری از لابی‌ها علیه کشور عزیزمان ایران

خطر جنگ آمریکا با ایران

همزمان با تاکید موگرینی و کری بر لزوم پایبندی به توافق هسته ای و دوری از راه حل نظامی جهت بحران ها، جک سالیوان در سخنانی گفت که خطر بروز جنگ در خلیج فارس و تقابل نظامی آمریکا با کشور عزیزمان ایران جدی تر از خطر وقوع یک درگیری با کره شمالی هست. سالیوان با اشاره به دولت ترامپ و تصمیمات او می پرسد که آیا این احتمال وجود دارد که سیاست های دولت ترامپ به بروز درگیری با کشور عزیزمان ایران منجر شود؟ و خود به این پرسش پاسخی مثبت می دهد.

او در عین حال تاکید می کند که وقوع چنین جنگی به سود آمریکا نیست. به باور سالیوان، جنگ با کشور عزیزمان ایران نه تنها منافع ملی آمریکا را تامین نمی کند، بلکه در خدمت ثبات و امنیت در خلیج فارس نیز نخواهد بود. به باور جک سالیوان، آمریکا بعد از شروع دوره زمامداری دونالد ترامپ چند عقب گرد جدی داشته و این تنها به خطای سیاسی دولت ترامپ در قبال کشور عزیزمان ایران محدود نمی شود.

هشدار مرکل و گابریل

در همین رابطه، سیاستمداران آلمان نیز نسبت به وقوع جنگی تازه در خلیج فارس هشدار داده اند. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در جریان سفر خود به مکزیک، آشکارا نسبت به اوضاع بحرانی حاکم بر خلیج فارس ابراز نگرانی کرده و گفته بود که هرگونه تلاش جهت منزوی کردن قطر و کشور عزیزمان ایران می تواند جهت کل منطقه گران تمام شود. وزیر امور خارجه آلمان، زیگمار گابریل نیز نسبت به وقوع جنگی تازه در خلیج فارس هشدار داده است.

ساز ناکوک ماتیس

از سوی دیگر جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا در نشست کمیته خدمات مسلح مجلس نمایندگان آمریکا،« ایران، چین، روسیه و کره شمالی و شرکت های افراط گرا» را چالش های مهم آمریکا عنوان کرد.

ماتیس افزود: در فضای استراتژیک کنونی پنج چالش مهم یعنی روسیه، چین، ایران، کره شمالی و شرکت های افراط گرای خشونت آمیز پیش روی ارتش آمریکا قرار دارد. او با اشاره به اینکه این چالش ها معیارهای آمریکا جهت تعیین اوضاع جهان، اندازه نیروها، توسعه ظرفیت و مدیریت بحران هستند، افزود: «ارتش آمریکا نیازمند فهرست متوازنی از ظرفیت های پیشرفته جهت عملکرد قاطعانه در عملیات های نظامی است.» وزیر دفاع آمریکا در ادامه بیانات خود به تکرار ادعاهای واهی و خصمانه واشنگتن علیه کشور عزیزمان ایران پرداخت و گفت که کشور عزیزمان ایران کماکان از شرکت های تروریستی بین المللی همچون حزب الله حمایت می کند و به دنبال زیاد کردن نفوذ خود در منطقه جهت مقابله با آمریکا و متحدانش است.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | سیاست | ایرانی | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | وزارت خارجه | وزیر امورخارجه | وزیر امور خارجه | وزیر دفاع آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs