خرد کردن فواره میلیون لس آنجلس آشپزخانه

خرد کردن: فواره میلیون لس آنجلس آشپزخانه لس آنجلس آشپزخانه آنجلینا جولی آنجلینا جولی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تغییر قیمت دلار تورم ۴۵ درصدی ایجاد کرد

درحالیکه علت مهم پرسشها اقتصادی، زیاد کردن نقدینگی و سرگردانی آن مطرح می‌شود، همچنان میزان آن رو به افزایش است و طی سه ماهه امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان زیاد شده

تغییر قیمت دلار تورم ۴۵ درصدی ایجاد کرد

تغییر قیمت دلار تورم ۴۵ درصدی ایجاد کرد

عبارات مهم : ایران

درحالیکه علت مهم پرسشها اقتصادی، زیاد کردن نقدینگی و سرگردانی آن مطرح می شود، همچنان میزان آن رو به افزایش است و طی سه ماهه امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان زیاد شده است است که عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: زیاد کردن نقدینگی یعنی زیاد کردن تورم و عامل تورم ۴۵ درصدی کنونی، عوض کردن قیمت ارز هست، چراکه اکنون زیاد کردن قیمت دلار و افت ارزش ریال مثل اختاپوس اقتصاد را گرفته هست.

به گزارش ایسنا، طبق آخرین اعلام بانک مرکزی روند رو به رشد حجم نقدینگی همچنان ادامه دارد؛ به طوری که از حدود ۱۵۳۰ هزار میلیارد تومان در آخر اسفندماه سال گذشته، رشدی حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان تا آخر خردادماه داشته و به بیش از ۱۵۸۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

این در حالی است که زیاد کردن نقدینگی و سرگردانی آن به علت اینکه راه های مناسبی جهت جذب آن تعریف نشده، به سمت بازارهای غیرمولد از جمله ارز و سکه رفته که باعث نوسان و التهاب در این بازارها شده است هست؛ تا جایی که رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران، حادترین عنوان اقتصاد را زیاد کردن نقدینگی بیان کرده و اعتقاد است که منابع پولی در هر کجا به خصوص بازار ارز و سکه قرارگیرد، اقتصاد را تحت تاثیر جدی قرار می دهد. وی همچنین عالی ترین مکان جهت هدایت این حجم نقدینگی را، هدایت به سوی تولید و ارائه سهام واحدهای تولیدی در بورس عنوان می کند.

تغییر قیمت دلار تورم ۴۵ درصدی ایجاد کرد

همچنین احمد پورفلاح – عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران – در این باره به ایسنا، گفت: در مدیریت منابع سرمایه ای، اقتصاد کشور عزیزمان ایران سالهاست که به علت نداشتن اطلاعات دقیق و کافی از نیاز پدیده های اقتصادی در شاخه ها و رشته های مختلف، دچار مسئله هست؛ درنتیجه یک سال هایی زیاد کردن نقدینگی به قدری به جامعه فشار وارد می کند که همه پارامترها را تحت شعاع قرار داده و تقاضا جهت ارز، بورس و طلا را اوج می برد. البته واضح است که پول زیاد، قیمت ها را تحت تاثیر قرار می دهد. در برابر یک سال نقدینگی چنان محدود می شود یا به عبارت بهتر، محدودش می کنند که کم کردن گردش آن، در واحدهای مولد مسئله ایجاد می کند.

افزایش قیمت دلار و افت ارزش ریال مثل اختاپوس اقتصاد را گرفته است

درحالیکه علت مهم پرسشها اقتصادی، زیاد کردن نقدینگی و سرگردانی آن مطرح می‌شود، همچنان میزان آن رو به افزایش است و طی سه ماهه امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان زیاد شده

وی ضمن تشبیه کردن نقدینگی به گردش خون در بدن که اگر بیش از حد تزریق شود ایجاد فشار می کند و اگر کمتر باشد پرسشها دیگر پدید خواهد آورد، تصریح کرد: بعد از سال ها تلاش و اشتباه هنوز نتوانسته ایم، نیاز بخش اقتصاد به نقدینگی در گردش را درست محاسبه کنیم.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با بیان اینکه زیاد کردن قیمت ارز و کم کردن ارزش ریال عارضه هایی هستند که همچون «اختاپوس» اقتصاد کشور را در برگرفته هست، تاکید کرد: پرسشها بانکی هم بخشی از این عارضه هاست که دولت عزم خود را جزم کرده با تغییرات، این پرسشها را برطرف کند. البته برطرف شدن کلی آن بعید و کم کردنش بسیار سخت هست.

بخش شخصی و کارشناسان را به بازی بگیرید

به اعتقاد این فعال اقتصادی، در حال حاضر شرایط جهت هیچ تغییری مناسب نیست و یک فرد نمی تواند تأثیر آنچنان فراگیر روی سیستم داشته باشد. بلکه کل سیستم باید بازبینی شود و از کارشناسان و متخصصین غیر وابسته، سلامت و صادق استفاده شود.

تغییر قیمت دلار تورم ۴۵ درصدی ایجاد کرد

رییس اتاق یکسان بازرگانی کشور عزیزمان ایران و ایتالیا با اشاره به اینکه در بخش های متفاوت کارشناسان کم نیستند ولی چندان به بازی گرفته نمی شوند، گفت: خوب است که گاهی نیم نگاهی به حوزه پولی و بانکی شود و برآوردها و آنالیزهایی روی کلان اقتصادی صورت گیرد تا دقیقا محاسبه شود کشور چه مقدار به نقدینگی جهت گردش اقتصاد نیاز دارد.

حق ماست که خوراک مصرفی باب طبع مان باشد

درحالیکه علت مهم پرسشها اقتصادی، زیاد کردن نقدینگی و سرگردانی آن مطرح می‌شود، همچنان میزان آن رو به افزایش است و طی سه ماهه امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان زیاد شده

وی افزود: گویا سیستم پولی و بانکی کشور بر پرسشها تسلط کافی نداشته و برنامه ریزی منظمی وجود ندارد. به همین علت شاهد هستیم گاهی با کمبود و گاهی با زیادی بودجه روبرو می شویم. بودجه از قبل آینده نگری می شود ولی در شرایط خاص تحت تاثیر قرار گرفته و جهت جبران کمبود جامعه و خروج از بحران های اجتماعی، چشم روی پارامترهای اقتصادی بسته می شود؛ در نتیجه کسری بودجه و اوج رفتن تورم ایجاد می شود.

پورفلاح گفت: شاید تخصصی نباشد بنده به عنوان یک صنعتگر یا مدیر تشکل در حوزه پولی و بانکی قضاوت کنم. ولی چون مصرف کننده خوراکی هستم که جهت من طبخ شود حق دارم بگویم گاهی شور است گاهی بی نمک.

تغییر قیمت دلار تورم ۴۵ درصدی ایجاد کرد

تورم ۴۵ درصد است

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: زیاد کردن نقدینگی در واحدهای صنعتی، معدنی و خدمات هم مسئله ساز شده است هست، به خاص زمانی که به دفعات قیمت ارز کشور، نسبت به ۱۰ – ۱۲ سال گذشته ۳۰۰ درصد عوض کردن داشته و مستلزم این است که واحدهای صنعتی نیز با همین نسبت رشد کنند. علاوه براین، رشد نقدینگی یعنی زیاد کردن تورم و عامل مهم تورم ۴۵ درصدی حال حاضر اقتصاد، عوض کردن قیمت ارز است.

فشار پای نقدینگی بر گلوی بخش مولد

وی تاکید کرد: نقدینگی روی مواد اولیه داخلی نیز تاثیر گذار بوده هست؛ به گونه ای که جهت واردات باید ۱۵۰ درصد زیاد پول پرداخت تا دلار یا یورو تهیه شود. بنابراین نمی توان امید داشت که با این میزان نقدینگی، بتوان واحدهای مولد را حفظ کرد.

پورفلاح همچنین راجع به سامانه نیما اظهار کرد: بطور کلی با کنترل و کانالیزه کردن مخالف هستم. عملا برداشت بعضی از صادرکننده ها، جاری شدن مجدد پیمان ارزی، داشتن کنترل روی عرضه و تقاضا یا نگرانی عوارض بعدی در حالی که صادرات از مالیات معاف باشد، بوده است.

وی افزود : در کوتاه مدت و تنگناهای اقتصادی امروز، سیستم “نیما” کارآمد نبوده و برطرف کننده نیاز فعالان این حوزه نبوده است.

واژه های کلیدی: ایران | اقتصاد | اقتصاد | اقتصادی | بازرگانی | حجم نقدینگی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs